Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

LORDI
TOPlist

LORDI

                         
 

 

Lordi je hard rocková a heavy metalová skupina z finského Rovaniemi, vítězové Eurovision Song Contest v roce 2006. Jsou známí zejména pro své neobvyklé kostýmy a lyrické motivy.

Kostýmy

Obskurní kostýmy jsou nedělitelnou součástí vzhledu skupiny Lordi. Členové skupiny se odmítají fotografovat a dokonce i podávat rozhovory bez nich, přestože jim to způsobuje nepohodlí. Před Eurovision Song Contest roku 2006 v Řecku se nechávali fotografovat a dávali rozhovory v kompletních kostýmech u bazénu na přímém slunečním světle. Publikování fotografií členů v novinách považuje skupina za urážky a pokusy zničit jejich image.


Eurovision Song Contest roku 2006
 
Lordi na pódiu

Lordi reprezentovali roku 2006 Finsko ve finále evropské hudební soutěže Eurovision Song Contest, kde zahráli anglicky zpívanou skladbu Hard Rock Hallelujah. S velkým náskokem 44 bodů na druhého porazili ruského zpěváka Dimu Bilana, který si ale neúspěch vynahradil v roce 2008, kdy soutěž vyhrál. Hlasy dostali ze všech zúčastněných zemí kromě Albánie, Arménie a Monaka. Získali nejvíce bodů v prozatímní jednapadesátileté historii soutěže zejména proto, že dostali mnoho deseti a dvanáctibodových hlasů.

Kontroverze

Výběr skupiny Lordi k tomu, aby reprezentovala svou zemi, vyvolal původně ve Finsku rozpaky. Někteří kritikové žádali i osobní intervenci finské prezidentky. Nicméně po vítězství této skupiny prezidentka Tarja Halonenová poslala skupině telegram s gratulacemi.

V samotném Řecku, kde se soutěž odehrávala, se také objevily snahy znemožnit skupině vystoupení s tím, že jsou satanisté. Skupina to rezolutně odmítla prohlášením, že těžko mohou být satanisté s písněmi jako Hard Rock Hallelujah nebo Devil is a Loser(Ďábel je nula), ačkoli nejsou ani náboženskou skupinou. A taky ani jejich kostýmy nejsou jak prohlásili satanistické. Navzdory tomu skupina ve finále od řeckých diváků dostala nejvyšší možný počet bodů.

Členové

Členové skupiny se neobjevují bez svých masek a nalíčení ani neprozrazují svá pravá jména,ale jak je známo,tisk zjistí vše.


Současní členové

Mr. Lordi - Zpěv (1996-současnost) (Tomi Petteri Putaansuu)
Amen - Elektrická kytara (1996-současnost) (Jussi Sydänmaa)
Kita - Bicí (2000-současnost) (Sampsa Astala)
OX - Basová kytara (2005-současnost) (Samer el Nahhal)
Awa - Klávesy (2005-současnost) (Leena Peisa)

Bývalí členové
Magnum - basová kytara (1996–2002) (Sami Wolking)
Kalma - basová kytara (2002–2005/06) (Niko Hurme)
Enary - klávesy (1997–2005) (Erna Siikavirta)
G-Stealer - bicí (1996) (Sami Keinänen)

 

TOPlist
 Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek